קורס מפקח מטווח

קורס מפקח מטווח

ישראלים רבים מעוניינים להגיש בקשת רישיון לנשק פרטי בשל המצב הביטחוני הרעוע. אזרחים מבינים כי הם אלה שאמורים להגן על עצמם ועל הקרובים אליהם בעת הצורך. המאורעות של השבעה באוקטובר 2023 לא השאירו אף אזרח אדיש, ומרוץ ההתחמשות נמצא בשיאו. רק בחודש אוקטובר 2023 הוגשו אלפי בקשות לרישיון נשק, ונדמה כי המציאות עושה את שלה. התחזיות מראות כי הביקוש רק ילך ויעלה, ולא מן הנמנע כי יכנסו לתוקף הקלות נוספות מטעם המשרד לביטחון לאומי. זה בדיוק הזמן להתחיל קורס מפקח מטווח, לכל אותם אנשים שמחפשים אחר קריירה מבטיחה. כל מי שממתין כרגע לרישיון נשק יצטרך להגיע למטווח כדי לקבל את הגושפנקה הסופית.

מהו תפקידו של מפקח מטווח?

לפני שמתחילים קורס מפקח מטווח, חובה להבין מה כולל בתוכו התפקיד החשוב הזה. מפקח מטווח הוא האדם שאחראי על כללי הבטיחות ועל מתן האישורים לאזרחים הנבחנים. כל בר דעת מבין כי כללי הבטיחות במטווח הם קפדניים, חובה לשמור עליהם הלכה למעשה. טעות אחת או סטייה קטנה מאותם כללי בטיחות עשויה להוביל לאסון, לכן חובה להעסיק מפקח מטווח. המפקח יהיה זה שאמור לראות כי האדם שיורה במטווח אינו מהווה סכנה לסובבים אותו. מעבר לכך, המפקח יהיה זה שיאשר כי אותו אזרח שמעוניין להוציא או לחדש רישיון נשק עומד בסטנדרטים המקובלים. מדובר על אחד מהתפקידים החשובים ביותר במטווח, תפקיד שעל פיו יישק דבר.

חובה לעבור קורס מפקח מטווח

אם תחום הירי מעניין אתכם, לא מן הנמנע כי תמצאו את עצמכם עובדים במטווח. יש כאלה שהרעש של היריות מחדיר בהם אדרנלין שאי אפשר לתאר או להסביר אותו במילים. אך כדי להיות מפקחי מטווח חובה לעבור קורס, במהלך הקורס לומדים את כל רזי המקצוע. מי שלא יעבור את הקורס, אינו יועסק בתפקיד הספציפי הזה. כפי שכבר אמרנו מדובר על תפקיד עם אחריות כבירה, כזאת שאי אפשר להסבירה במילים.

כיום בזכות הביקוש הרב למפקחי מטווח בשל העלייה בהיקף הבקשות לרישיונות נשק – ישנם המון קורסים. בואו להיות אלה שמדריכים את האזרחים שמעוניינים לקבל רישיון נשק. בזכותם ניתן יהיה לדעת כי האזרחים שאוחזים בנשק הם אזרחים שראויים להגן על הסובבים אותם. מצד אחד ישנו רצון אמיתי להקל על הקריטריונים, ולהציף את הרחובות באזרחים עם נשק. מצד שני חובה לעשות זאת בשום שכל, אחרת נמצא את עצמנו בסכנה לא פחות גבוהה. אותם אנשים שעוברים קורס מפקחי מטווח אמורים להיות שומר הסף בכל הנוגע לעניין הספציפי הזה.

מהי העלות של קורס מפקח מטווח?

לפני שמתחילים קורס מפקח מטווח חשוב לבחון היטב את העלות הכוללת. כך לא תמצאו את עצמכם מתחילים קורס שאינכם מסוגלים לעמוד בעלויות הכרוכות בו. עם זאת צריך להגיד כי העלות של הקורס אמורה להחזיר את עצמה ברגע שתשלבו בעבודה. בשלב מסוים תמצאו את עצמכם במציאות בה אתם עובדים באופן רציף, ומרוויחים יותר מאשר נדמה לכם. המחיר של הקורס משתנה בהתאם למוסד הלימוד בו תחליטו ללמוד. העלויות לרוב מסתכמות בכמה אלפי שקלים עבור הקורס כולו, עד לקבלת תעודת מפקח מטווח. עם התעודה תוכלו למצוא את עצמכם משתלבים בקלות במגוון רחב של מטווחים בפריסה ארצית. ללא תעודה, לא תהיה באפשרותכם יכולת לעבוד בתחום הזה.

היקף של קורס מפקחי מטווח

עוד עניין שחובה לבחון אותו הוא, היקף הקורס אותו יהיה עליכם לעבור. יש כאלה שירצו לעבור קורס מפקח מטווח במקביל להמשך עבודה או בהמשך לשגרת החיים הרגילה. החדשות הטובות הן שאינכם צריכים לעשות שינוי בתוכניות, אפשר לעשות את הקורס גם בתקופה עמוסה. הקורס מחייב ללמוד כ-60 שעות ובנוסף 20 שעות חניכה במטווח עצמו. ברוב מוסדות הלימוד שמעבירים קורס מפקחי מטווחים, הקורס נפרס על פני מספר שבועות. תוכלו להתאים את הקורס לשגרה הרגילה שלכם, כך שלא תצטרכו לעשות שינויים מרחיקי לכת. כולם מבינים כי הקורס חייב להיות מסונכרן עם כל העיסוקים האחרים שעוד קיימים. ברגע שהקורס שואב את מרבית תשומת הלב, מן הסתם זה יבוא על חשבון דברים נוספים. תבדקו במספר מוסדות לימוד, עד שתאתרו את מוסד הלימוד שתפור למידותיכם.

איך בוחרים קורס מפקח מטווח?

הבחירה שאתם הולכים לעשות אינה פשוטה, בטח אם אתם רוצים להיות מפקחי מטווח טובים ומקצועיים. המקום בו תלמדו יהיה המקום שבזכותו תכירו את כל רזי המקצוע החיוני הזה. המוסד בו תלמדו את הקורס חייב להיות מוסד המתמחה בהכשרת מפקחי מטווח. בזכות הידע של המדריכים שילוו אתכם לאורך הקורס, תהיה לכם היכולת לסגל לעצמכם ידע דומה. מה שלא ילמדו אתכם, ככל הנראה לא תדעו כאשר תגיעו בפעם הראשונה למטווח. מוסדות לימוד המעבירים קורסי מפקחי מטווח זמן רב ככל הנראה מגיעים עם קבלות. בשונה ממוסדות לימוד שרק לאחרונה התחילו להעביר קורסים מהסוג הזה.

אל תשכחו כי את הקורס ככל הנראה תלמדו בזמן שאתם ממשיכים בשגרת חייכם הרגילה. קורס מפקח מטווח צריך להיות מועבר במוסד לימוד קרוב לבית, כזה שיהיה לכם קל להגיע אליו. כך גם לא תחסירו שיעורים או מפגשים, כי כל המידע שמועבר בקורס חיוני לביצוע המשימה. לסיום תוכלו גם לבדוק היטב מהי העלות של הקורס בהשוואה לקורס דומה במוסדות לימוד אחרים. זה שלכל מוסד יש את העלויות שלו, יסייע לכם לעשות את הבחירה המתאימה בשבילכם.

מדוע להירשם לקרוס מפקחי מטווח?

יכולות להיות סיבות רבות שיביאו אתכם למסקנה להירשם לקורס המכשיר מפקחי מטווח. חלק מהסיבות הן אלה שגורמות לעוד אנשים ללכת לקורס הזה, להעדיפו על פני קורסים אחרים. בראש ובראשונה הביקוש למפקחי מטווח רק ילך ויעלה בשנים האחרונות, כל זאת בזכות ההקלות בתבחיני הנשק. המון ישראלים זכאים להוציא רישיון לנשק, המטווחים מן הסתם נערכים לקראת הצפוי לקרות. מעבר לעובדה הזאת, מדובר על עבודה שתמיד תהיה רלוונטית בשונה מעבודות אחרות. אי אפשר לקבל רישיון נשק, מבלי לעבור מטווחים ולהתנסות בתפעול הנשק. אם אתם מחפשים עבודה יציבה ומתגמלת, זוהי בהחלט תהיה אפשרות טובה. מה שגם אף אחד לא צריך להיות עם ידע או ניסיון קודם כדי להתחיל קורס מפקח מטווח.

מה קורה ביום שאחרי קורס מפקח מטווח?

היום שאחרי הקורס משתנה בהתאם להעדפות האישיות שלכם. יש כאלה שעוברים קורס מפקחי מטווח על מנת להחזיק בקלף נוסף בו הם יוכלו להשתמש ביום מן הימים. אם טוב לכם בעבודתכם הנוכחית, אין סיבה לעזוב אותה כדי להיות מפקחי מטווח. ישנם אחרים שמשלבים את העבודה בתור מפקחי כעבודה נוספת, יחד עם העבודה הנוכחית שלהם. מי שאוהב את כל עולם הנשק, ירצה לעבוד במטווחים, ולא משנה מה זה מצריך מצידו. אחרים רואים בקורס הספציפי הזה כקורס הכי מתאים להם, ואת הקריירה הזו כקריירה החלומית. ניתן להיות מפקחי מטווח במשרה מלאה, בטח אם סיימתם הכשרה מתאימה ואתם מחזיקים בתעודה הנדרשת. רק תמצאו את המטווח שהכי תרצו לעבוד בו, מכאן השמיים הם הגבול בשבילכם ומבחינתכם.

Israel Arming
כל ישוב הוא ישוב זכאי2
חיתמו והצטרפו למאבק!
הצטרפו ל - 63728 אנשים שכבר חתמו ויחד ניצור שינוי!
שם פרטי *
שם משפחה *
מספר טלפון
כתובת מייל *

הצטרפו ל - 63728 אנשים שכבר חתמו ויחד ניצור שינוי!

דילוג לתוכן