ערכת הסבה לאקדחים

ערכת הסבה לאקדחים

השיפורים הטכנולוגיים בתחום הנשק האישי מתקדמים בצעדי ענק, כשבכל שנה ניתן לראות בתערוכות נשק ברחבי העולם ערכות נשק חדישות ומשופרות. אחת מערכות הנשק שתפסו עניין, גם בישראל, הן ערכות הסבה לאקדחים.

ההתעניינות של ישראלים וישראליות רבים בנוגע לערכות הסבה לאקדחים התרחבה לאחרונה, לבטח אחרי מאורעות השביעי לאוקטובר 2023. בכתבה שלפניכם נעמיק בנושא וזאת בכדי שתוכלו לקבל את הידע הבסיסי הנוגע לערכות אלו.

מהן בעצם ערכות הסבה לאקדחים?

ערכות הסבה לאקדחים מהוות ערכות המאפשרות להמיר, לשפר ולשדרג את האקדחים האישיים שאותם אנו נושאים. ערכות אלו מאפשרות שיפור הרבגוניות והדיוק של כלי הנשק, כשאקדחים רבים הופכים לכלי נשק ארוך ויציב יותר ובעל דיוק וירי לטווחים משודרגים.

שדרוג האקדחים, ברמה הפיזית, מאפשר הפיכתם למיקרו רובים, כשאלו הופכים לכלי נשק מסיביים יותר ומאפשרים שדרוג נוסף של כלי הנשק וזאת באמצעות הוספה של מגוון אביזרים, כשאלו כוללים אביזרי אופטיקה מתקדמים, כוונות, אביזרי תאורה, אביזרי לייזר ועוד.

ערכת הסבה לאקדחים
ערכת הסבה לאקדחים

חוקיות השימוש בערכות הסבה לאקדחים

השימוש בערכות הסבה אפשרי וחוקי בישראל ואף בארה"ב. בישראל, ישנה את חברת CAA הנמצאת בקריית גת שיוסדה על ידי משה עוז, כשהיא עוסקת בפיתוח של ערכות הסבה לאקדחים, כשאחת הערכות המוכרות שלה היא "ערכת רוני".

רכישת ערכות הסבה לאקדחים מתאפשרת, כמובן, לאלו המחזיקים ברישיון לאקדח. חברות בישראל ובחו"ל המתמחות בייצור וייצוא של ערכות אלו דורשות מכל רוכש לספק מסמכים המעידים, בין היתר, על זהות הרוכש, רישיון אקדח בתוקף ומסמכים נוספים בהתאם לסוג האקדח והצרכים השונים.

למי ערכות הסבה יכולות להתאים?

ערכות הסבה לאקדחים מתאימות, בראש ובראשונה, לכל מי שמעוניין לשדרג את יכולות כוח האש שלו. עבור אלו המחזיקים ברישיון לאקדח, כשאלו צברו ניסיון וביטחון רב בשימוש בו, קיים באופן טבעי הרצון לשדרג את יכולות האש, כשהמעבר מנשיאה של רובה לאקדח נעשה בצורה הדרגתית באמצעות ערכות אלו.

עבור צוותי ביטחון וכיתות כוננות רבות המוקמות כעת ברחבי ישראל, הקמת כוח אבטחה המשלב חמושים באקדחים ורובים יאפשר לחלק מהצוות החמוש לעשות שימוש באותם ערכות הסבה ובכך ערכות אלו מאפשרות לאותם צוותים להפוך לכוח אש איכותי ומדויק יותר.

שימוש בערכות הסבה מאפשר גם לכוחות מיוחדים, דוגמת כוחות ימ"מ, שלדג ועוד, להפוך למגוונים יותר בשדות ומתארי הקרב השונים. לוחמים ביחידות אלו מאומנים לעשות שימוש באותן ערכות בסמוך ובעת ניהול אירוע ובכך לתת מענה בהתאם לאויב ממול.

לחובבי ירי ותחמושת, ערכות אלו מהוות נדבך נוסף אותו הם ירצו להכיר. עבורם, ירי באקדחים, שהפכו באמצעות אלו, לרובים ומיקרו רובים מהווה חוויה חדשה בתחום שהוא התחביב העיקרי שלהם בשעות הפנאי.

ערכת ההסבה הישראלית Micro Roni

כפי שציינו קודם, תעשיית הנשק בישראל בולטת גם בתחום ערכות ההסבה לאקדחים, כשהחברה הישראלית CAA פיתחה לפני מספר שנים את ערכת ההסבה Micro Roni המאפשרת המרה של האקדח האישי לסוג של רובה קרבין.

ערכת ה-Micro Roni מוסיפה לאקדח ידית אחיזה המאפשרת ללוחמים להחזיק בכלי נשק יציב יותר,  בהלבשה, על גבי ארבע מסילות, של כוונות אופטיות שונות, כלי לראיית לילה וכוונות לייזר. הסבת האקדח למיקרו רובה איננה מצריכה לבצע פירוק של האקדח ובכך ניתן לשדרג את האקדח בצורה קלה ומהירה גם בשדה הקרב.

הערכה מגיעה במשקל של 710 גרמים, מה שמאפשר נשיאה שלה על ידי הלוחמים במתארי הקרב השונים. רוכשי הערכה נהנים מאחריות לעשר שנים, כשהערכות שנמכרות מגיעות בצבעי הסוואה ירוק-זית, שחור וחום.

חשוב לציין כי ערכת ההסבה עשויה מפולימר קשיח היצוק על גבי אלומיניום בו עושים שימוש בתחום התעופה. הערכה מתאימה לאקדחי גלוק 17 ו-19, יריחו, אקדח HS 2000, אקדחי זיג זאוור ואקדח ה-cz-75 תוצרת צ'כיה.

Israel Arming
כל ישוב הוא ישוב זכאי2
חיתמו והצטרפו למאבק!
הצטרפו ל - 63728 אנשים שכבר חתמו ויחד ניצור שינוי!
שם פרטי *
שם משפחה *
מספר טלפון
כתובת מייל *

הצטרפו ל - 63728 אנשים שכבר חתמו ויחד ניצור שינוי!

דילוג לתוכן