מה ניתן לעשות עם הנשק האישי בעת יציאה לחו"ל?

מה ניתן לעשות עם הנשק האישי בעת יציאה לחו"ל?

בטרם נסיעה לחו"ל, נדרשים מאיתנו מספר סידורים הכרחיים, לבטח אם מדובר בנסיעה ליעד בו נשהה זמן רב. עבור אזרחים ואזרחיות המחזיקים בנשק אישי, חשוב כמובן למצוא אחסון ראוי לנשק האישי שלהם בעת שהותם בחו"ל.

במבט חטוף על הנתונים של ישראלים היוצאים לחו"ל, ניתן לראות, על פי פרסומים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, כי בפברואר 2023 יצאו 561,900 ישראלים וישראליות לחו"ל, כשיחד עם ינואר מדובר על 1.2 ישראלים שיצאו לחו"ל.

יציאתם של ישראלים וישראליות רבים לחו"ל, מובילה באמת לשאלה המתבקשת, מה אלו המחזיקים בנשק אישי צריכים לעשות עם הנשק שלהם בטרם יציאתם?

לא משאירים את כלי הנשק האישי שלכם בבית

על פניו, הבית שלנו מהווה את מקום המפלט והחלל הבטוח שלנו. עם זאת, ההוראות לאלו המחזיקים בנשק אישי, הן להימנע מהשארת כלי הנשק בבית, גם אם בעת יציאתם לחו"ל יש אנשים שנותרים בבית.

חשוב כמובן להדגיש ולהזכיר, כי הנשק האישי שלכם מהווה כלי ירי המיועד אך ורק לאדם שמחזיק בו ברישיון. במידה ואתם משאירים את כלי הנשק שלכם בבית, גם אם באותו בית מתגוררים דיירים נוספים להם יש רישיון להחזקת נשק אישי, אתם מותירים את כלי הנשק בידי בני משפחה אחרים שעלולים להתעסק בו מתוך סקרנות.

יש לציין כי השארת כלי הנשק בבית מהווה כמובן פתח לגנבים שיש וירצו לשים יד על כלי הנשק האישי שלנו. יציאה שלנו לחו"ל, כשאנו מחזיקים בנשק אישי שהולך איתנו לכל מקום, מגיעה למעגלים הקרובים ורחוקים שלנו ויכולה להפוך להזדמנות פז עבור גורמים עברייניים שינסו לפרוץ לבית שבו הם מניחים שנמצא כלי נשק.

השארת נשק אישי בבית רק באמצעות כספת

במידה ואתם כן מעוניינים להשאיר את כלי הנשק שלכם בבית בעת יציאה לחו"ל, האפשרות לעשות כך היא באמצעות כספת מאובטחת וכזו שתהיה נעולה ורחוקה מהעין ומהישג ידם של ילדים ובני נוער.

כיום, ניתן להתרשם ממגוון רחב של כספות שניתן לרכוש, כשאלו מיועדות לאחסון של כלי נשק בבית. במידה ואתם נוסעים לחו"ל לעיתים קרובות, ההמלצה היא ברכישת כספת שתשמש אתכם באופן קבוע, או כזו שתשמש כאפשרות נוספת באחסון מאובטח של כלי הנשק שלכם.

האם ניתן לאחסן את כלי הנשק ברכב בעת היציאה לחו"ל?

אחסון כלי הנשק ברכב בהחלט אסור ומהווה עבירה פלילית. עבור מי שבטוח שחניית רכבו בחניון מאובטח בתוך שדה התעופה ובו כלי הנשק האישי שלו, מהווה הדבר אחסון ראוי, הדבר בהחלט לא כך, כשניתן לראות בשדות תעופה רבים בעולם ובישראל הוראה מפורשת לאותם בעלי רכבים להימנע מכך.

אפשרות נוספת לאחסון כלי הנשק מטעם המשרד לביטחון לאומי

במשרד לביטחון לאומי נדרשו לא פעם להתייחס לסוגיה הנוגעת לאחסון כלי נשק אישי בעת נסיעה לחו"ל.

במשרד לביטחון לאומי ממליצים לנושאי נשק, בין היתר, באחסון כלי הנשק והתחמושת בבתי מסחר המוגדרים כמסגרות מוגנות ומאובטחות. במקומות אלו, בהם קיימת אבטחה היקפית ופנימית של מאבטחים חמושים, יחד עם אמצעים אלקטרוניים, מתאפשר בעצם לאחסן את כלי הנשק במקום בטוח.

בדיקה של בתי מסחר המעניקים שירות זה קיימת בכל נקודה בארץ. אנו ממליצים לנושאי נשק אישי לבדוק מבעוד מועד אילו בתי מסחר מאפשרים אחסון של כלי הנשק והתחמושת תוך קבלת הצעת מחיר ובכך להיות בטוחים מראש בנוגע למסגרות שישמרו על כלי הנשק שלכם בעת היעדרותכם.

מה ניתן לעשות עם הנשק האישי בעת יציאה לחו"ל?
מה ניתן לעשות עם הנשק האישי בעת יציאה לחו"ל?

אחסון הנשק האישי של חיילים היוצאים לחו"ל

חיילים בסדיר הנושאים כלי נשק אישיים בעת יציאתם הביתה, יידרשו במקרים בהם אושרה להם יציאה לחו"ל להפקיד את נשקם בבסיס או היחידה בהם הם משרתים. בצה"ל מדגישים כי העברת הנשק לחיילים או מפקדים אחרים אסורה בתכלית האיסור, כשיש לאחסן את הנשק בנשקייה ישירות מול הקצין או החיילים המתפעלים אותה.

אחסון הנשק בנשקייה נעשה באופן מסודר, כשעל החיילים לחתום על טפסים ייעודיים המתעדים כי אחסנו את כלי הנשק לפני יציאתם. חשוב כמובן לאחסן את כלי הנשק בנשקייה בסמוך לשעת היציאה ולהימנע ממצב בו אחסון הנשק נעשה מספר שעות או יממה לפני היציאה, לבטח אם מדובר בחיילים לוחמים.

בטרם היציאה לחו"ל מצופה מהחיילים לדאוג ולמסור את הנשק לנשקייה כשהוא תקין ונקי ולהעביר אליהם את המחסניות והתחמושת. בנוסף לכך, חשוב ליידע את הקצין והחיילים בנשקייה אודות תאריך החזרה שלכם ולוודא שבאותו יום יהיה חייל שיהיה זמין להשיב לכם את כלי הנשק מהנשקייה.

אחסון הנשק האישי של שוטרים היוצאים לחו"ל

אצל חלק ניכר מאוכלוסיית השוטרים בישראל ניתן יהיה להבחין בכספות בבתיהם וזאת מתוך מודעותם הרבה לאבטחת כלי הנשק שלהם. עם זאת, בעת יציאתם של השוטרים לחו"ל, ההנחיה היא בהשארה ואחסון כלי הנשק המשמשים אותם בתחנת המשטרה אליה הם משתייכים.

הפקרת כלי הנשק בעת היציאה לחו"ל מהווה עבירה פלילית

הימנעות מהחזקה נאותה של כלי הנשק שלנו, גם אם זו לא הובילה לפגיעה או גניבה של כלי הנשק, בעת יציאתנו לחו"ל יכולה להוביל לענישה פלילית שדינה מאסר של שנה בפועל. החוק בישראל מתייחס לענישה, הן לאנשים פרטיים המחזיקים בכלי נשק והן לבעלי מקצוע ונושאי תפקידים להם האחריות באחסון נאות שלי כלי הנשק הנמצאים באחריותם.

Israel Arming
כל ישוב הוא ישוב זכאי2
חיתמו והצטרפו למאבק!
הצטרפו ל - 63728 אנשים שכבר חתמו ויחד ניצור שינוי!
שם פרטי *
שם משפחה *
מספר טלפון
כתובת מייל *

הצטרפו ל - 63728 אנשים שכבר חתמו ויחד ניצור שינוי!

דילוג לתוכן