כספת ביתית

כספת ביתית לשמירה על נשק אישי-איך בוחרים?

ישראלים וישראליות המחזיקים בנשק אישי מודעים לאחריות הרבה הקיימת עם נשיאת כלי הנשק שלהם. חלק מאותה אחריות כוללת אחסון נאות של כלי הנשק בחלל ביתם וזאת באמצעות כספות המיועדות לשמירה על כלי הנשק שונים והתחמושת.

רכישה של כספת לאחסון נשק ותחמושת בבית צריכה כמובן להתאים למאפיינים שונים. אלו נוגעים לגודל כלי הנשק אותם אתם רוצים לאחסן וכמות התחמושת, לעובדה כי הכספת צריכה להיות במקום מוסתר ואינו גלוי לעין וכספת שקלה ופשוטה לתפעול.

כספות – רקע קצר

הכספות, כידוע, משמשות ככלי קיבול לשמירה על חפצים יקרי ערך, כסף מזומן, מסמכים ועוד וזאת כנגד גניבה, נזק או כנגד גישה למול גורמים לא רצויים. ברוב המקרים, הכספות בנויות בצורה של תיבה חלולה, כשצד אחד של התיבה משמש כדלת, כשזו יחד עם גוף הכספת עשויים מתכת יצוקה.

לכספות מערכת נעילה הנחשבת למאתגרת יותר. הכספות הראשונות כללו מנעולי צילינדר, כשכיום ניתן ליהנות מכספות בעלות נעילה חשמלית, כספות בעלות נעילה דיגיטלית וכאלו בעלות נעילה ביומטרית. ניתן אף למצוא כספות להן נעילה המשלבת מספר מנגנונים שונים.

מהו הגודל האידיאלי של הכספת לכלי נשק?

באופן כללי, אנו נרצה לרכוש כספת לכלי הנשק בהתאם לגודל כלי הנשק וכמות התחמושת אותם אנו רוצים לאחסן. זאת בנוסף לעובדה כי נרצה לרכוש כספת לא גדולה מידי שאותה יהיה קשה להסתיר בחלל הבית.

במקרים רבים, אנשים המחזיקים בכלי נשק אישי ומעוניינים לרכוש כספת, יחפשו לא פעם כספת גדולה יותר וזאת בכדי לאחסן בה, בנוסף לכלי הנשק האישי שלהם, גם אביזרים בעלי ערך כספי וסנטימנטלי, דוגמת תכשיטים ואפילו כסף מזומן.

במקרים בהם אתם מחפשים לרכוש כספת לכלי הנשק האישי שלכם, אנו ממליצים על רכישת כספת שתאפשר אחסון נוח של הנשק והתחמושת שלכם, כשבה יהיה ניתן לאחסן כלי נשק נוסף וזאת למקרים בעתיד היותר קרוב בו תחליטו לרכוש אחד כזה, או שיגיע אליכם אורח למספר ימים, כשגם הוא בעל רישיון לכלי נשק.

השקיעו בכספת לה עמידות גבוהה כנגד מפגעי אש

בשוק בכספות ניתן למצוא כיום כספות להם עמידות גבוהה כנגד נזקי אש. שימוש בכספת לבית ולמשרד יכולה להיות ממוקמת ליד מוקדי אש, בין אם מדובר על כספת בבית שנמצאת בסמוך למטבח או כספת במשרד שנמצאת בסמוך למוקדי אש שונים.

שימוש בכספת לה עמידות גבוהה כנגד נזקי אש, תאפשר במצבים של שריפות ודליקות לשמור על שלמות ותקינות כלי הנשק שלכם ואף להימנע ממצב שבו התחמושת בכספת תתלקח ותתפוצץ.

במסגרות אבטחה ניתן לראות שימוש רחב בכספות איכותיות להן עמידות גבוהה כנגד נזקי אש, לבטח אם מדובר באבטחה של מוקדי תעשייה שונים, בהם מוקדי אש והתלקחות רבים. זאת בנוסף להעמדה קבועה של מטפים בסמוך לכספות.

רכשו כספת עם אחריות

רכישה של כספת לאחסון כלי הנשק מהווה, ברוב המקרים, כהשקעה חד פעמית, לבטח אם מדובר בכספת איכותית וחסינה. מכאן, שגם מחירה של הכספת יהיה בהתאם, כשרכישה של כספת ישירות מהיצרן תאפשר לכם גם ליהנות מאחריות מקיפה.

אחריות לכספת אותה רכשתם בהחלט רלוונטית. אביזר זה, בסופו של דבר, מהווה מטרה ללא מעט גורמים עברייניים שלא בוחלים באמצעים על מנת לפרוץ כספות, תוך שימוש בכלים ואביזרים הפוגעים בכספות באופן שמצריך החלפה שלהן.

ודאו כי האחריות שניתנת לכם על הכספות כוללת פגיעה פיזית בהן, פגיעה במנגנוני הנעילה השונים, תלישת הכספות מהעיגון שלהן לרצפה או לקיר, בשריפתן ובגניבה שלהן.

אתם מעדיפים לרכוש כספת יד שנייה? ודאו כי הכספת אותה אתם רוכשים עדיין נמצאת באחריות היצרן. במידה והאחריות פגה, חשוב לוודא כי מדובר בכספת אותה ניתן לבטח והיא ניתנת לתיקון על ידי מנעולנים ופורצי כספות וחלקי החילוף שלה זמינים בישראל ואינם יקרים.

מהן ההנחיות של משטרת ישראל בכל הנוגע לשימוש בכספות לכלי נשק?

התייחסות לנושא הכספות לכלי נשק מטעם משטרת ישראל, מתייחסת לאחסון של חמישה כלי נשק בכספת אחת. הנחיות אלו מחמירות בבסיסן ולבטח מספיקות עבור אלו המעוניינים לאחסן פחות מחמישה כלי נשק בביתם.

באותה הנחייה לאחסון של חמישה כלי נשק, משטרת ישראל מנחה כי משקל הכספת צריך להיות מעל ל-50 ק"ג. מבחינת מבנה הכספת והחומרים, ההנחיות דורשות כי דפנות הכספת (למעט דלת הכספת) יהיו בעובי מינימלי של 6 מ"מ ודלת הכספת בעובי של 10 מ"מ לפחות (על הדלת להיות משוקעת כלפי פנים).

דרישה נוספת מתייחסת לגוף הכספת, כשעל הגוף להיות בעל מדרגה מבוטנת שתמנע מפורצי כספות לדחוק את דלת הכספת כלפי פנים. בנוסף, על הצירים בכספת להיות חרוטים ומרותכים לדלת ולמשקוף הכספת, כשקוטר הציר יהיה בין 25 ל-30 מ"מ.

בכל הנוגע לנעילה ובריחים, במשטרה מחייבים על כספת שבה יותקן מנגנון בריחים (על הבריחים להיות בעובי מינימלי של 22 מ"מ) שיכלול, לכל הפחות, כשלושה בריחים נעים באמצעות ידית הפעלה וזאת בנוסף לבריח עליון ותחתון.

התקנה נוספת ומחייבת היא של מנעול כפול שיניים העומד בתו התקן הישראלי, זאת לצד מנעול דיגיטלי. המרחק בין שני המנעולים לא יהיה פחות מ-20 ס"מ.

התייחסות נוספת של משטרת ישראל נוגעת לעיגון הכספת. כאן נדרש כי עיגון הכספת לרצפה יתקיים אך ורק לרצפה מבטון מזוין בעובי של 10 ס"מ לפחות. את העיגון לרצפה יש לבצע באמצעות שני עוגני חץ או שני ברגים מסוג "ג'מבו עוגן" בקוטר של 10 מ"מ ובאורך מינימלי של שמונה ס"מ.

מהן הכספות הביתיות המובילות לאחסון אקדחים ותחמושת?

רוב רובם של מחזיקי הנשק האישי הם אזרחים ואזרחיות להם אקדח אישי. כלי נשק זה, לעומת רובים, מאפשר רכישה של כספות קטנות וקומפקטיות יותר, כשאותן ניתן לשלב במקום חבוי ואף כחלק חבוי בתוך ארון הבגדים.

כספת ביתית
כספת ביתית

>> כספות מדגם GK-3 ו-GK-4

כספות ה-GK-3 ו-GK-4 מגיעות מחברת "טכנומקס" האיטלקית. הכספות כוללות מערכת בריחים בהן פלטת מגן כנגד קידוח ונעילת מפתח פרפר. גוף הפלדה של הכספות הוא בעובי של 5 מ"מ, כשדלת הכספות בעובי של 10 מ"מ ומיוצרת בחיתוך לייזר.

>> כספת מדגם W/WP

כספת אלקטרונית המחוברת לקיר באמצעות ג'מבו חזק ופנימי. מערכת הבריחים כוללת קוד הניתן לשינוי בכל עת, מפתח חירום וסוללה חיצונית. גוף הכספת בעובי של 5 מ"מ והדלת בחיתוך לייזר בעובי 10 מ"מ.

דגם נוסף עם בעל מאפיינים דומים היא כספת מדגם W230E תוצרת צ'כיה.

>> כספת מדגם TS-15

מדובר בכספת ביתית מסיבית וכבדה יותר, המאפשרת אחסון של מספר אקדחים ותחמושת רבה יותר, כמו גם אחסון של פריטים יקרים אחרים, דוגמת תכשיטים וכסף מזומן.

הכספת בנויה על פי תקן הכספות C1 – תקן לכספות בעלות תעודה רשמית שעברו בדיקות ובחינות וקיבלו ציונים ודירוג לגבי היכולת לפרוץ אותן ואף בנוגע לעמידותן כנגד מפגעי אש ומים.

לכספת בריחי פלדה בקוטר של 30 מ"מ המופעלים באמצעות ידית ונצורים על ידי מנעול קומבינציה אלקטרוני בעל קוד סודי של עד 8 ספרות. לכספת לוחות פלדה בעובי של 30 מ"מ ודלת בעובי 65 מ"מ. הכספת בנויה משילוב של קפיצים ופלדה שלא מאפשרות קידוח בה וניתן לחברה למערכת האזעקה בבית.

Israel Arming
כל ישוב הוא ישוב זכאי2
חיתמו והצטרפו למאבק!
הצטרפו ל - 63728 אנשים שכבר חתמו ויחד ניצור שינוי!
שם פרטי *
שם משפחה *
מספר טלפון
כתובת מייל *

הצטרפו ל - 63728 אנשים שכבר חתמו ויחד ניצור שינוי!

דילוג לתוכן