חידוש רישיון כלי ירייה פרטי

חידוש רישיון כלי ירייה פרטי

המציאות הביטחונית בישראל מובילה לכך שלישראלים רבים יש רישיון לכלי ירייה פרטי. בחודשים האחרונים נכנסות הקלות רבות אשר מובילות לכך שישראלים רבים יכולים להוציא רישיון לנשק. אך מה לגבי אזרחים שהוציאו בעבר רישיון לנשק? עליהם לזכור כי מחובתם לחדש את הרישיון אחת לכמה זמן. מי שלא יחדש את הרישיון שבבעלותו, אינו יוכל להשתמש בנשק אשר ברשותו לפי החוק. זוהי הסיבה שבגינה חובה להבין מראש כיצד מבצעים חידוש רישיון כלי ירייה פרטי. כל כמה זמן תצטרכו לחדש את הרישיון שברשותכם, ומה בדיוק כולל בתוכו התהליך עצמו. כך לא תמצאו את עצמכם במצב בו אתם מחזיקים ברישיון שלא בתוקף, ואינכם יכולים להשתמש בנשק שבבעלותכם.

כל כמה זמן מחדשים רישיון כלי ירייה פרטי?

חשוב שתבינו כל כמה זמן יהיה עליכם לחדש את הרישיון לנשק, כך תהיו עם האצבע על הדופק. במרבית המקרים החידוש מתבצע אחת לשלוש שנים, באופן עקבי וקבוע. מה שאומר שכל שלוש שנים תמצאו את עצמכם חוזרים על הפעולה, ונדרשים לסיים אותה טרם פקיעת הדד ליין. במקרה בו חלפו שלוש שנים מיום החידוש האחרון, לא תוכלו להשתמש בנשק עד לביצוע הפעולה. לשמחתכם, חידוש רישיון כלי ירייה פרטי אינו מסובך כל עוד תעזרו באנשי מקצוע מנוסים ומיומנים. חברה שתספק לכם ליווי אישי עד אשר תשלימו את כל הפרוצדורה, והרישיון שברשותכם יחודש.

חידוש רישיון כלי ירייה פרטי זהו צו השעה

עד לא מזמן אנשים היו יכולים להרשות לעצמם לא לחדש את רישיון הנשק שבבעלותם. הרי מה הסבירות שהם ישתמשו בנשק האישי? יש כאלה שהחזיקו ברישיון עשרות שנים, אך מעולם לא השתמשו בנשק שברשותם. כיום בעקבות מתקפת הטרור של החמאס והאיומים מצפון, חידוש רישיון כלי ירייה פרטי הוא הכרח. ככל שיהיו יותר אזרחים שומרי חוק חמושים, כך הסבירות למתקפות טרור נוספות תפחת. מה שהיה נשמע עד לא מזמן כהפקרות, הופכת להיות דרישה בסיסית ונכונה.  

אנשים שאינם מחדשים את רישיון הנשק שברשותם מסכנים את עצמם ואת הסובבים אותם. הרי אף אחד לא יודע מתי עלול לקרות מקרה דומה, היום איננו יכולים להיות נאיבים. חידוש רישיון כלי ירייה פרטי יאפשר לכם להיות בטוחים כי באפשרותכם להיות ערוכים לכל תרחיש. השימוש בנשק כל עוד הרישיון בתוקף יהיה חוקי, ואינכם צריכים להיות מודאגים מכך. כיום ההנחיה מצד המשרד לביטחון לאומי היא להסתובב עם הנשקים האישיים בכל רגע נתון. זוהי הדרך היחידה להבטיח כי מה שקרה בשבעה באוקטובר 2023 לא יחזור על עצמו פעם נוספת.

ממתי אפשר לחדש את רישיון הנשק?

כפי שאמרנו הטיימינג של חידוש רישיון כלי ירייה פרטי הוא קריטי, כדי שלא תפספסו את המועד המתאים. את הרישיון אפשר לחדש החל משלושה חודשים טרם פקיעת תוקפו. חובה להשלים את החידוש עד למועד הנקוב ברישיון עצמו, זהו המועד האחרון לחידוש. לא תתאפשר הארכה או כל סוג של התחשבות, כל עוד לא פניתם בצורה יזומה לגורמים הממונים. מי שיחשוב שבאפשרותו לחדש את הרישיון מתי שנוח לו, עשוי להיתקל בבעיות רבות. עליכם להביא את עצמכם למצב בו אתם מחדשים את הרישיון בזמן, ומסוגלים לשמור על הקרובים אליהם. שמענו עד היום עשרות רבות של סיפורים מעוררי השראה על אזרחים עם נשק שהצילו את המשפחות שלהם.

קיבלתם מסרון? הזדרזו לחדש את הרישיון

אף אחד לא יוצא מנקודת הנחה כי אתם תזכרו את הדד ליין לחידוש רישיון הנשק. שלושה חודשים לפני הדד ליין תקבלו מסרון לטלפון הנייד בו יזכירו לכם לחדש את הרישיון. אל תתעלמו מהודעות מהסוג הזה, זוהי תהיה התזכורת היחידה שתקבלו מטעם הממונים על העניין. אם תשכחו לחדש את הרישיון, זוהי תהיה האחריות הבלעדית שלכם. אזרחים רבים נזכרים רק בדיעבד שהם שכחו לחדש את הרישיון, וכרגע הם אינם יכולים להשתמש בו. אינכם יכולים לדעת מתי תאלצו להשתמש בכלי ירייה פרטי, טוב שיש לכם רישיון בתוקף בהישג יד. מי שלא קיבל מסרון לנייד עשוי לקבל אימייל לכתובת דואר האלקטרוני המופיעה במאגרים. אם אתם חוששים שעברו שלוש שנים ממועד חידוש הרישיון, ניתן להתקשר לאגף לרישוי כלי ירייה שמספרו *8657.

כיצד מבצעים חידוש רישיון כלי ירייה פרטי?

המסרון שתקבלו על חידוש רישיון כלי ירייה פרטי מהווה את השלב הראשון אליו יהיה עליכם להתייחס. אחרי שתקבלו את המסרון, תצטרכו לשלם אגרה (אגרת חידוש רישיון לנשק). בלי לשלם את האגרה, לא תהיה אפשרות לחדש את הרישיון, לכן אין איך לדלג על השלב הזה. האגרה הינה בסכום של 65 ₪ נכון להיום, אך תיקחו בחשבון כי הסכומים עשויים להשתנות. אנו מציעים לכם להדפיס את האישור בדבר התשלום, ולשמור אותו עליכם לכל מקרה. כך אף אחד לא יוכל להגיד שלא שילמתם את האגרה, לעיתים המערכות לא תמיד מסונכרנות.

השלב הבירוקרטי הבא יהיה השלב בו יהיה עליכם למלא טופס מקוון לחידוש רישיון כלי ירייה פרטי. אל הטופס המקוון יהיה עליכם לעלות מספר מסמכים, מסמכים המאפשרים את יכולתכם להשתמש בנשק. בין המסמכים הנחוצים ניתן למצוא: הצהרת בריאות, תצהיר עמידה בתבחין, רישיון זמני ומסמכים מזהים. את הטופס שמילאתם בצורה מקוונת עליכם להדפיס, ולהביא אותו יחד עם טפסים נוספים למטווח. את המסמכים שמילאתם יחד עם אישור תשלום האגרה למטווח, בו גם בודקים את כלי הנשק אשר בבעלותכם.

חיילי מילואים זכאים להנחה באגרת הרישיון

במציאות בה ישנם מאות אלפי חיילי מילואים שנקראו לדגל, חשוב לדעת כי קיימת הנחה באגרת הרישיון. חיילי מילואים פעילים שמעוניינים לבצע חידוש רישיון כלי ירייה פרטי זכאים להנחה של 50 אחוז. כלומר סכום האגרה לחידוש רישיון לנשק לחיילי מילואים יהיה 27.5 ₪ בלבד, סכום סביר לכל הדעות. מה שגם עליכם לזכור כי החידוש מתבצע פעם אחת למשך שלוש שנים, הפעולה אינה פעולה תדירה. כך שלא תצטרכו לחזור עליה כל שנה, ומכאן תשלום האגרה עשוי להיות מציק עוד יותר. ההנחה לחיילי מילואים רלוונטית כל עוד החידוש בוצע עד לדד ליין פקיעת התוקף. במקרה בו תבצעו את החידוש לאחר פקיעת התוקף של הרישיון, האגרה תהיה אגרה מלאה.

מה קורה אם לא מחדשים את הרישיון בזמן?

יכולות להיות סיבות רבות שיביאו אתכם למצב בו תחדשו את הרישיון באיחור מסוים. צריך להגיד כי ניתן לבצע חידוש רישיון כלי ירייה פרטי באיחור, לא מדובר על עבירה על החוק. מה שכן, אינכם יכולים להשתמש בנשק הפרטי שלכם כל עוד הרישיון אינו בתוקף. זוהי הסיבה שבגינה אנו מציעים לכם להיות עם האצבע על הדופק, ולא לחכות עד שהתוקף יפוג. במצב הביטחוני של היום, חשוב שיהיה לכם רישיון לנשק בתוקף, ונשק להגנה עצמית. המפגעים נמצאים בכל פינה, ועשויים לתפוס אתכם בכל מקום שבו אתם תהיו. לכן אל תתמהמהו עם חידוש הרישיון, הפעולה עצמה אינה לוקחת זמן כפי שאולי נדמה לכם. פנו למומחים שיסייעו לכם לחדש את הרישיון במהרה, כי כל דקה שעוברת עלולה לסכן אתכם.

Israel Arming
כל ישוב הוא ישוב זכאי2
חיתמו והצטרפו למאבק!
הצטרפו ל - 63728 אנשים שכבר חתמו ויחד ניצור שינוי!
שם פרטי *
שם משפחה *
מספר טלפון
כתובת מייל *

הצטרפו ל - 63728 אנשים שכבר חתמו ויחד ניצור שינוי!

דילוג לתוכן