הגנה עצמית

הגנה עצמית – האם אנחנו מוגנים?

כולנו רוצים להרגיש מוגנים, זה לא באמת משנה לאיזה מקום נלך או היכן נמצא. המציאות הביטחונית בישראל שונה בתכלית לעומת המציאות הביטחונית בשאר המדינות בעולם. אפשר להגיד כי בישראל תחושת המוגנת הינה נמוכה, כל זאת בשלב ריבוי האויבים הנמצאים מסביבנו. האם זה אומר שאתם צריכים להשלים עם המציאות הזו? הרי מדובר על מציאות שבחלק מהמובנים נכפתה עלינו, אף אחד לא בחר בה. הגנה עצמית היא ערך עליון, כל אחד וכל אחת מאיתנו צריכים להיות מסוגלים להגן על עצמנו. לא סתם אנו יוצאים בקריאה להתחמש, המוגנות ותחושת הביטחון האישי טמונה בהתחמשות אזרחית. ככל שיהיו ברחובות יותר אזרחים חמושים, כך מן הסתם תחושת המוגנת תגדל ותהפוך להיות מורגשת ונוכחת.

האם אנחנו מוגנים? כלל לא בטוח!

אחרי מה שקרה בשבעה באוקטובר 2023, אף אחד לא באמת מרגיש בטוח. אלפי מחבלים פשטו על הישובים הנמצאים בסמוך לגבול עם עזה, חלקם הגיעו לשדרות ואופקים. התוכנית המקורית הייתה להגיע עד לערי המרכז, מזל שאזרחים חמושים היו אלה שעצרו אותם. כוחות הביטחון שהיו באזור, היו חסרי אונים לנוכח כמות המחבלים החמושים שעמדה מולם. רק הסיפורים על אותם אזרחים שהגנו על עצמם ועל בני המשפחה שלהם מוכיחה את המזל הגדול.

בהמון מדינות בעולם דוגלים בגישה מקלה בכל הנוגע למתן נשק לאזרחים שומרי חוק. גם בישראל הבינו את חשיבות העניין, והתחילו להקל מאוד את הקריטריונים לקבלת רישיון נשק. בעוד כמה שנים נוכל להגיד בפה מלא כי אנו מוגנים, אך מדובר על תהליך ארוך כיאה לבירוקרטיה הישראלית. הרצון לחמש את האזרחים הוא מבורך, אך זה עדיין לא מספיק, ישנה כברת דרך לעשות בנושא. אפשר לאתר אזרחים נוספים שיכולים להתחמש, גם אם הם לא עומדים בכל הקריטריונים החדשים. כל המומחים יעידו כי ככל שיהיו יותר אזרחים חמושים, גם היכולת להגנה עצמית תלך ותגדל.

לא מסוכן לחלק נשק לאזרחים?

עד היום אנשים רבים היו בטוחים כי חלוקת נשק לאזרחים הינה הפקרות ומחדל. לא פעם יצא לנו לשמוע סיפורים על מקרי ירי בארצות הברית, חלקם נובעים מכמות הנשק ברחובות. אף אחד לא אמר שהתבחינים צריכים להיות מקלים כמו בארצות הברית, תמיד אפשר למצוא מקום טוב באמצע. עם זאת במידה ואזרחים שומרי חוק מחזיקים בנשק, לא אמורות להיות בעיות. כמובן שקיימים עוד אלמנטים שמסייעים לנו להגיע למצב בו השימוש בנשק יהיה בהתאם לחוק. אף אחד לא ירצה להגיע למצב בו כל אזרח או אזרחית יוכלו לקחת את החוק לידיים.

איך נהיה מוגנים שהאזרחים חמושים?

  • הקלה משמעותית בתבחינים לקבלת רישיון נשק, אך לא לעשות תבחינים מקלים מדי. לבחון היטב את האנשים שמקבלים נשק לידיהם, כדי למנוע החלטות שגויות. לרשויות המקומיות יש את כל הכלים לדעת מי יכול לאחוז בנשק, ומי אינו יכול לאחוז בנשק.
  • אימוני ירי לחידוש הרישיון ימשיכו להתקיים בתדירות גבוהה כדי להגביר את מידת ההכשרה. זוהי הדרך היחידה שבזכותה נהיה בטוחים שבזמן אמת כל אזרח ישתמש בנשק בתבונה. תמיד קיים החשש שמא האזרחים לא ידעו איך להשתמש בנשק, ואיך לפגוע ישירות במטרה החשודה.
  • הגברת האכיפה של המשטרה ושל רשויות החוק בכל הנוגע לשימוש לא חוקי בנשק. ברגע שהאזרחים יבינו שקיימת אכיפה, הם יחשבו פעמיים טרם השימוש בנשק מכל צורך שהוא. אך אין זה אומר שבשעת צרה או בעת סכנה ביטחונית, יהיה חשש להשתמש באותו נשק אישי.

כיצד מתבצעת הגנה עצמית כמו שצריך?

הגנה עצמית היא פעולה שנועדה להגן על עצמכם מפני סכנה כזאת או אחרת. ההגנה יכולה להיות גם פעולה התקפית, היא אינה מחויבת להיות פעולת מגננה מכל סוג שהוא. שימוש בנשק אישי בהחלט יכול להיות שימוש להגנה עצמית, כל עוד אתם מרגישים סכנה. אם אתם מרגישים שרובצת מעל ראשכם סכנת חיים, חובה לעשות הכל כדי למזער אותה. זוהי הסיבה שבגינה ישנה החלטה להגדיל את כמות הנשק ברחובות, בטח בעקבות מה שקרה לנו בשנים האחרונות. החשש שמא ארגוני טרור נוספים יגיעו אלינו לבתים מוביל לכך שחובה להיות עם נשק בהישג יד. השימוש בנשק אישי יכול לעשות את ההבדל בין הגנה עצמית אפקטיבית לבין אובדן היכולת להישמר.

על מנת שתוכלו להגן על עצמכם יהיה עליכם בראש ובראשונה לזהות את הסכנה בזמן. מי שלא יצליח לזהות את הסכנה בזמן, עשוי למצוא את עצמו מפספס את ההזדמנות. ברגע שתבינו כי מעל ראשכם רובצת סכנה, מוטב לפעול במהירות ולבצע פעולה התקפית אפקטיבית. אם מדובר על סכנה שמאיימת על חייכם, תוכלו להשתמש בנשקכם האישי בהתאם לחוק. נדגיש כי כל עוד פעלתם מתוך הגנה עצמית, לא אמורה להיות בעיה. במקרה בו תהיה לכם אפשרות להשתמש באמצעי הגנה אחרים, ניתן להיעזר בהם. אך הסיבה העיקרית שבגינה אנו מציעים להביא נשק לאזרחים היא כדי שהם יוכלו להגן על עצמם – בכל תרחיש שהוא.

נשק לאזרחים – להגברת הביטחון האישי

כל אזרח יכול להיות אחראי לביטחונו האישי, ולביטחון האישי של שאר הסובבים אותו. רק ההימצאות עם נשק בסיטואציות מסוימות יכולה להרתיע אנשים מלבצע פעולה מסוימת. נשק לאזרחים זוהי לא הפקרות, זה צו השעה נכון לכתיבת שורות אלה. אפשר למצוא אין ספור סיפורים על אנשים שהצילו את עצמם ואת הקרובים עליהם בזכות הנשק האישי. אם עד היום חששו מאוד לחלק נשים לאזרחים, כיום אפשר לעשות זאת בלב שלם. מתוך ידיעה כי האזרחים הם הראשונים שמישירים מבט לסכנה, ובין היתר גם חותרים למגע. עד שכוחות הביטחון יגיעו, זה כבר יכול להיות מאוחר מדי כפי שלמדנו על בשרנו.

לא רק נשק אישי – דרכים נוספות להגנה עצמית

אנו מסבירים רבות על החשיבות של חלוקת נשק לאזרחים, כל זאת בהתאם לכללים שנקבעו מראש. אך אזרחים שאינם זכאים לנשק אישי, אינם צריכים להרגיש חסרי אונים. ביכולתם ללמוד טכניקות להגנה עצמית, כאלה שיסייעו להם לתפעל סיטואציות מורכבות מאוד. אומנם טכניקות להגנה עצמית אינן מושלמות, בחלק מהמקרים הם מספקות את הסחורה. תוכלו למצוא את עצמכם מרתיעים אנשים כאלה ואחרים, רק בזכות הידע שצברתם לאורך השנים. יש כאלה שלומדים טכניקות להגנה עצמית על מנת להכניס את עצמם לפעילות ספורטיבית מכל סוג שהוא. הכי חשוב שתביאו את עצמכם למצב בו תדעו איך לתפעל מצבים בעיתיים, גם בלי להשתמש בנשק אישי. הנשק האישי יכול להיות תוספת נהדרת למצבים מהסוג הזה.

בנוסף לטכניקות להגנה עצמית, ניתן למצוא תכשירים שמיועדים להגנה עצמית. בין אם הכוונה היא לגז מדמיע, תרסיס פלפל או כל מיני תכשירים נוספים אחרים. המטרה גם כאן היא להרתיע את האנשים שלא יתקרבו אליכם, ובטח שלא יסכנו אתכם. האפשרות הזאת מצוינת לכל אותם האנשים שאינם מחזיקים בנשק אישי. עד שתקבלו את האישור לשאת נשק, ניתן להצטייד בתכשירים אחרים להגנה עצמית. התכשירים הללו הוכיחו את עצמם פעם אחר פעם כיעילים מאוד, חלקם הגדול עומד בציפיות. תבחרו היטב את התכשיר שלדעתכם ישרת אתכם בצורה הכי טובה ואפקטיבית שיש.

Israel Arming
כל ישוב הוא ישוב זכאי2
חיתמו והצטרפו למאבק!
הצטרפו ל - 63728 אנשים שכבר חתמו ויחד ניצור שינוי!
שם פרטי *
שם משפחה *
מספר טלפון
כתובת מייל *

הצטרפו ל - 63728 אנשים שכבר חתמו ויחד ניצור שינוי!

דילוג לתוכן