בטיחות בקו יורים

בטיחות בקו יורים

בעקבות הביקוש הגבוה לנשק, אזרחים רבים ימצאו את עצמם חוזרים אל המטווח. עבור חלק נכבד מאותם אזרחים, הפעם האחרונה בה הם ביקרו במטווח הייתה במהלך השירות הצבאי. הביקור במטווח הוא מרגש מצד אחד, ומצד שני מביא איתו לא מעט חששות מכל מיני סיבות. כאשר החשש העיקרי יהיה מפני פגיעה בעצמכם או בכל שאר האנשים שנמצאים בתוך המטווח. אחד מהדגשים העיקריים במטווחים צבאיים הינו בטיחות בקו יורים, העניין הזה רלוונטי גם באזרחות. כאשר מגיעים לקו יורים, ישנה חשיבות לשמור על כללי בטיחות קבועים מראש. אחרת הסכנה הופכת להיות מוחשית, והסיכויים לסיים את המטווח בהצלחה פוחתים. הינה כל מה שאתם צריכים לדעת על כללי הבטיחות של אזרחים וחיילים הנמצאים בקו יורים.

מדוע חשוב לשמור על בטיחות בקו יורים?

יש כאלה שעדיין לא מבינים לעומק מדוע הם צריכים לשמור על בטיחות בקו יורים. ישנה חשיבות לשמור על בטיחות במהלך הימצאות בקו יורדים מכל מיני סיבות. הסיבה העיקרית היא הרצון לשמור על בטיחות היורה, ובטיחות כל שאר האנשים הנמצאים במטווח. מדובר על ירי בנשק חי, מה שאומר שכל טעות קטנה עשויה להסתיים באסון. אם כל אחד מהיורים יעשה ככל העולה על רוחו, המציאות עשויה להיות עגומה בלשון המעטה.

סיבה נוספת שבגינה חשוב מאוד לשמור על בטיחות בקו יורים היא הרצון לסיים את המטווח במהרה. כל עניין בטיחותי גוזל זמן יקר, ועלול לעכב את הקבוצה הבאה שרוצה להיכנס. ברגע שהעניינים הבטיחותיים מצטברים בזה אחר זה, הסיכוי לפתור אותם שואף לאפס, והעיכובים יהיו מהותיים. כיום כאשר הבקשות לרישיונות נשק רק עולות, ישנו צורך אמיתי להפוך את התהליך ליעיל ככל האפשר. בזכות השמירה על בטיחות היורים המגיעים לקו יורים, האפקטיביות רק עולה. כך יהיה ניתן לראות איך הבעיות נעלמות, וכמות גדולה של אזרחים עוברים במטווח.

מי אחראי לשמור על בטיחות בקו היורים?

כל מי שמגיע למטווח מכל סיבה שהיא נדרש לשמור על ההנחיות כפי שהן נאמרות על ידי הצוות. בצבא אפשר לראות מ"מ שהוא האחראי על הבטיחות בקו היורים לכל אורך שעות המטווח. במטווח אזרחי ישנו מפקח ירי בטווח שתפקידו העיקרי יהיה לוודא כי כולם מבצעים את הירי על פי כל ההנחיות. לאותו אדם יש את היכולת לקבוע מי ירה במטווח, ומי אינו יכול לירות במטווח. כאשר הדבר העיקרי שעומד לנגד עיניו יהיה שמירה על האנשים המגיעים למטווח. ביחד אתכם ישנם בו זמנית עוד כמה אזרחים שמבצעים ירי בתוך המטווח עצמו.

כיצד שומרים על בטיחות בזמן ירי?

  1. רעש הירי הינו רעש עוצמתי, כזה שעלול להביא לפגיעה בשמיעה. לכן כאשר נכנסים למטווח נהוג לשים אטמי אוזניים שמטרתם להחליש את השמיעה. כתוצאה מכך, לא תמצאו את עצמכם הורסים את השמיעה או נאלצים להתמודד עם השלכות בהמשך.
  2. עניין נוסף שצריך לדבר עליו הוא הנזק לראייה בעת ביצוע ירי. משקפי מגן בדומה לאטמי אוזניים הם מצרך חובה שיכול למנוע בעיות מהסוג הזה. בין אם בשל קליעים שמגיעים לאזור העין או העופרת שעשויה גם היא להוביל לפגיעה שקשה להסביר אותה במילים.
  3. כל מי שנכנס למטווח מקבל הסבר מקיף מאיש מקצוע שמכיר את המקום. בטיחות בקו יורים מוטלת על כתפיהם של אותם אנשים שנכנסים למטווח על מנת לבצע ירי בנשק חי. ברגע שכל אחד מהנוכחים ישמור על הנחיות הבטיחות, לא אמורות להיווצר בעיות בהקשר הזה.

בטיחות בקו יורים חיונית וחשובה

אי אפשר להתעלם מהעובדה כי לפעמים אנו שוכחים לשמור על בטיחותנו ובטיחות הסובבים אותנו. בטיחות בקו יורים היא צו השעה, בטח במציאות בה מאות אלפי ישראלים זכאים להוציא רישיון לנשק. ברגע שאזרחים נכנסים למטווח הם צריכים להרגיש בטוחים, בידיעה כי שום דבר רע לא יקרה להם. כל זאת ניתן להבטיח רק על ידי בטיחות במטווח עצמו, הקפדה מרבית על בטיחות בתוך קו היורים. כאשר יורים לא מקשיבים להנחיות, ועושים ככל העולה על רוחם, ניתן יהיה לראות איך הבטיחות מתערערת ונעלמת. בטיחות היא המחויבות של האנשים שמתפעלים את המטווח, ושל אלה שבאים להשתמש בו. בדיוק כפי ששומרים על בטיחות בכל מקום אליו אנו נגיע ללא יוצא מן הכלל.

מהן סכנות הבטיחות בקו יורים?

לא סתם מדברים רבות על בטיחות בקו יורים, כל בר דעת מבין עד כמה היא חיונית והכרחית. אי שמירה על בטיחות על קו יורים משמעותה סכנת חיים של ממש. ירי לא נכון או לא מקצועי עשוי להוביל במקרה הטוב לפציעה, ובמקרה פחות טוב למוות. זוהי הסיבה שבגללה כל מי שמגיע לקו יורים עובר תדריך מקצועי שמטרתו להעלים את הספקות. עד שאותו אדם שמשתמש בנשק לא יכיר את ההנחיות, הוא אינו יכול להגיע לקו היורים עצמו. זה בדיוק מה שאמור להוריד את מפלס הלחץ, ולגרום לכולם להגיע לקו יורים בתחושת רוגע ושלווה.

הבטיחות קשורה באופן ישיר למטווח

לא סתם אנו מפצירים בכם לחשוב היטב איזה מטווח יהיה הנכון והמתאים ביותר מבחינתכם. הגעה למטווח לא מקצועי משמעותה סכנה אמיתית בכל הנוגע לעניין של בטיחות בקו יורים. אנו מציעים לכם לבחור את המטווח בו תבצעו אימוני ירי על סמך רמת הבטיחות בו. מטווחים ששומרים על בטיחות בקו יורים אמורים לקבל תיעדוף לעומת מטווחים שאינם מקפידים על הדברים הללו. ברגע שהמטווח יספק לכם את הציוד הנדרש, ויעמיד איש מקצוע מנוסה על קו היורים – לא אמורות להיות בעיות. לעומת זאת מטווחים שאינם מקפידים על כל פרט בהקשר הזה, ימצאו את עצמם בבעיה משמעותית וקריטית.

בטיחות בקו יורים – לירות בלי חשש

החשש הוא ככל הנראה עקב אכילס שלנו כאשר אנו מוצאים את עצמנו במצב של סכנה. הכל מתחיל בתחושות האישיות שלנו, אותן אנו חווים בעת ההגעה למטווח. אם ברצונכם לדעת שאתם נמצאים בשליטה מלאה, חובה להרגיש בטוחים בעת התרגול עצמו. אימונים בקו יורים הם אלה שמורידים את רמת הלחץ, ומאפשרים לנו לפעול בצורה נכונה ומדויקת. בטיחות בקו יורים קריטית כדי שנוכל לפתוח חוסן, ונתפקד בצורה נכונה בזמן אמת. אף אחד מאיתנו לא ידע מתי עלולה להתרחש היתקלות המצריכה שימוש בנשק אישי. טוב שיש לכל אחד מהאוחזים בנשק את הביטחון הנדרש כדי להשתמש בו בזמן הנכון ובאופן המתאים ביותר.

לכל מטווח יש מדיניות בטיחות שונה

כל מי שמתפעל מטווח יודע כי בטיחות בקו יורים היא ערך עליון עליו אי אפשר להתפשר. עם זאת מדיניות הבטיחות משתנה, ולכל מטווח יהיו את ההנחיות הנכונות עבורו. מבחינתכם אין מקום להנחות, בטח כאשר מדובר על הבטיחות שלכם ושל כל שאר האנשים הנמצאים במטווח. אל תחששו לשאול מהי מדיניות הבטיחות, ומה המטווח מעניק לכם כדי להרגיש בטוחים. מי שלא ישאל את השאלות הללו בזמן המתאים, ימצא את עצמו מסתכן ומסכן את שאר האנשים. אם האנשים שמתפעלים על המטווח יבינו כי הדרישה היא לבטיחות, הם יפעלו בהתאם לכך.

Israel Arming
כל ישוב הוא ישוב זכאי2
חיתמו והצטרפו למאבק!
הצטרפו ל - 63728 אנשים שכבר חתמו ויחד ניצור שינוי!
שם פרטי *
שם משפחה *
מספר טלפון
כתובת מייל *

הצטרפו ל - 63728 אנשים שכבר חתמו ויחד ניצור שינוי!

דילוג לתוכן